Vajalikud eelteadmised õige valgustuse valimisel: mis on IP kaitseaste? | MARELD


Kas töövalgusti, mis küll pakub heal tasemel valgustust on ka siis töökorras, kui see vette kukub? Mis on valgusti tööiga, kui seda igapäevaselt tolmustes tingimustes kasutada? Küsides kasutajatelt nende eelistusi, ütlesid nad, et soovivad valgustitelt pikemat akukestvust, vähem kaableid ja paremat vastupidavust. Anname lihtsa juhise, mille alusel valgusti vastupidavust hõlpsalt hinnata saab. IP kaitseklass on üks olulisim parameeter, millele soovitame töövalgusti valimisel tähelepanu pöörata. Elektritooted klassifitseeritakse numbrilise koodiga, mis määratleb kaitse, mida toote kaitseümbris pakub. Seda nimetatakse IP kaitseastmeks.

Mareld taskulamp

Kõikides elektriliste või elektrooniliste seadmete jaoks keerukates keskkondades, näiteks tingimustes, kus seadmesse võib tungida tolm, söövitavad ained, niiskus ja vesi, on väga oluline roll seadme tihedal korpusel. Kaitse eesmärk on vähendada elektrilöögi, tulekahju ja plahvatuse ohtu. Miinimumnõuded on nüüd toodud elektriohutust ja plahvatuskaitset tagavates paigaldus- ja tootestandardites. Korpust puudutavad nõuded kehtivad kõigi elektritoodete kohta, aga eriti kõrged on need seadmete puhul, millelt nõutakse suurt töökindlust ja millesse tungiv tolm võib seadet rikkuda.

Näide: Mareld taskulamp NIMBUS 3000 RE


Suure valgusvooga laetav taskulamp. Lamp tagab suurepärase valgustuse ja on suure löögikindluse tagamiseks valmistatud lennukialumiiniumist.

  • 5 valgustugevust
  • Tööaeg 2 tundi
  • IP 66
  • 3000 luumenit

Kaitseaste IP 66:
täielikult tolmutihe, kaitstud otsese kõrgsurvelise veejoa eest.

IP kaitseaste

Mareldil on tipptasemel teadmised, koostöös Mareldiga pakuvad LUNA GROUP müügijuhid juhiseid õige töövalgustuse valimiseks, keskendudes profikasutajatele. Sirvi uusimat Mareldi tootekataloogi siit. Küsi toodete saadavuse kohta LUNA GROUP äriklienditeenindustest või müügijuhilt. Teenindame lepingulisi ärikliente üle Eesti.