Terita nuge ja kirveid nagu asjatundja Tormek T-4 Bushcraftiga

Õige-teravus-tagab-täpse-lõike-Tormek-T-4-Bushcraft-min

Terita nuge ja kirveid nagu asjatundja, valmistades need ette jahipidamiseks ning vabas looduses viibimiseks. Tormek T-4 Bushcraft on mitmekülgne ja lihtsalt kasutatav. Saate määrata lõikenurga ja reguleerida lihvimise oma vajadustele vastavaks. Kogu Tormeki tootevaliku kohta küsi lisainfot LUNA GROUP müügijuhilt.

Tormek T-4 Bushcraftiga saab teritada mitmesuguseid matkanuge, jahinuge, kalastajanuge ja erinevaid kirveid. Käi on varustatud Tormeki originaalse käiakiviga, mis võimaldab kaht erinevat lihvimisviisi sama kiviga. Väga lihtne on ümber lülituda jämelihvimise teralisuse 220 ja peenlihvimise teralisuse 1000 vahel. See tähendab, et käiakiviga saab taastada kahjustatud lõikeservaga lõikeriista nõnda, et see on nagu uus, kuid samas sobib käiakivi ka nürivõitu tera kergeks teritamiseks. Teritusprotsessi lõpuleviimine nahksel hoonimiskettal poleerib lõikefaasi ja eemaldab lihvimise käigus tekkiva kraadi. Lõikeriist saab maksimaalse teravuse ja poleeritud lõikeserva, mis peab kaua vastu.

Tormek T-4 Bushcraftil on toekas valutsingist raam, mis kannab masina tähtsamaid komponente, nagu mootor, peavõll ja universaaltoe paigaldushülsid. Korpuse alaosa on valmistatud löögikindlast ABS-plastist. Tänu niisugusele konstruktsioonile on masin löögikindel ja stabiilne ning ületamatult täpne. Sisseehitatud käepide muudab masina teisaldamise lihtsaks.


Nugade teritamine


Kaasasoleva noarakise abil saab teritada enamikku nuge. Rakise laius 45 mm. Pikad noad peavad olema jäigad. Tera vähim pikkus 60 mm.


Kirveste teritamine


Komplekti kuuluv kirverakis aitab kirveid teravana hoida. Kirve maksimaalne kõrgus 170 mm. Sobib nii sirgete kui ka kaarjate lõikeservade teritamiseks.

Tormek on täielikult keskendunud teritamisele. Nii tootearendus, inseneritöö kui ka tootmine leiavad aset Rootsis väikses Lindesbergi linnas. Tootmisel tehakse tihedat koostööd valitud tarnijatega, igaüks neist on spetsialiseerunud ja oma valdkonna tipus. See tagab kõrgeima kvaliteedi ja pideva juurdepääsu parimale ning kaasaegseimale tootmistehnoloogiale. Tormeki teritusviis on õrn ja täpne, see eemaldab terast vaid vajalikul hulgal, pikendades lõikeriistade tööiga.

Tarvikud

T-4 Bushcrafti saab vastavalt vajadusele täiendada rakiste ja tarvikutega erinevate lõikeriistade jaoks. Tormek T-4 Bushcraftiga saab lisaks teritada näiteks peitleid, puuriterasid, kääre ja puidutreiterasid. Allpool kirjeldatakse mõningaid pakutavatest toodetest.

Bushcrafti komplekti kuuluvad rakis nugade teritamiseks SVM-45, rakis kirveste teritamiseks SVA-170 ja kogu standardvarustus: kiviviimistleja SP-650, nurgaseadistaja WM‑200, hoonimispasta PA-70 ning Tormeki käsiraamat.
Pikkade nugade rakis SVM-140


Sobib kasutamiseks pikkade ja painduvate nugade korral. Rakise laius 140 mm tasakaalustab kitsast tera. Vähim tera pikkus 160 mm.


Väikeste nugade hoidik SVM-00


Võimaldab teritada väiksemaid nuge, näiteks ornamendinoad ja taskunoad. Sobib kasutamiseks koos rakisega SVM-45.


Rihtimis- ja teritustööriist TT-50


Muudab käiakivi pinna täpselt silindriliseks ja tasaseks. Rihtimist suunab universaaltugi, mis suunab ka rakiseid. Kaks nuppu sujuvaks etteandeks üle käiakivi.


Masina tekstiilkate MH-380


Masina kaitsmiseks laastude ja puidutolmu eest. 100% puuvilla.