Näomask, mis päriselt ka kaitseb | SOFTMED


Näomaskid on tänapäeval väga aktuaalne teema ja arutelu keerleb alatihti selle ümber, kas mõni mask ka päriselt kaitset pakub.

Softmed meditsiiniline näomask

Soovitame Eestis toodetud kvaliteetset ühekordseks kasutamiseks mõeldud hingamisteede kaitsemaski, mis vastab kaitseklassile EN 14683, tüüp IIR.

EN 14683 on harmoneeritud standard, milles on toodud minimaalsed nõuded meditsiinilistele maskidele. See tähendab, et kõik EL turul olevad meditsiinilised maskid peavad vastama vähemalt sellele standardile. Selles standardis on nõue, et maskide pakendil oleks peal viide standardile ja selle standardi alusel määratud tüüp.

Tüüp IIR on pritsmekindel ehk kui sinu läheduses viirusekandja köhatab ja õhku paiskuvad süljeosakesed, siis see ei tule läbi maski ning sa ei hinga seda endale sisse. Selle BFE (bakteriaalne filtratsiooni võime) on vähemasti 98 %. Kuna pritsmekindel kiht on tihedam, siis selle maski hingatuvus on väiksem kui tüüp II või tüüp I.

Tüüp I ja tüüp II võivad küll olla kergema hingatavusega, aga nende kaitse Sinu läheduses viibiva viirusekandja osas on oluliselt madalam. Pritsmekindlust omab AINULT tüüp IIR.

Miks valida meditsiinilised maskid?

LUNA GROUP poolt pakutav meditsiiniline kaitsemask on ühekordseks kasutamiseks ja on mõnevõrra paksema ja teistsuguse filtriga. Filter on laetud staatilise elektriga, mis püüab kinni bakteriaalseid osakesi kanga vahelt. Paljude samatüübiliste puhul aga liigub bakteriaalne osake läbi kanga kiudude, pakkudes oluliselt väiksemat kaitset viiruse eest. Filter püsib elektreetsena 2a.