Metallitööstussektori tulevik | FEIN

Kas teadsid, et enam kui poolte metallitöötajate sõnul pole nende tööriistad otstarbekohased? Kajastame FEINi hiljuti tellitud uuringu tulemusi.

metallitööstussektori tulevik

METALLITÖÖSTUSSEKTORI TULEVIK

FEINi hiljuti tellitud uuringu kohaselt pole 52% metallitöötajate sõnul nende tööriistad otstarbekohased.

Elektriliste tööriistade ja tarvikute tootja uuring tõi ka välja, et 72% usub, et kui neil oleks juurdepääs parematele tööriistadele, vähendaks see oluliselt tööle kuluvat aega — see tähendab suuremat efektiivsust ja see omakorda suuremat kasumit selles sektoris tegutsevatele ettevõtetele.

Lisaks selgus, et keskmiselt 32% metallitöötajatest peab oma tööriistu iga ühe või kahe aasta tagant vahetama ning lausa 20% peab tööriistu vahetama iga 4–6 kuu tagant. Arvestades, et selles sektoris tegutseb 11 100 ettevõtet, võib see kogu tööstusharu ulatuses põhjustada aastas märkimisväärsel hulgal tarbetuid kulutusi.

„Meie eesmärk FEINis on toetada kõiki neid metallitööstussektori inimesi, kellel on raskusi vastava töö jaoks tõhusate tööriistade leidmisel,“ ütleb FEIN UK tegevdirektor Andy Mills. „Alustasime tegevust enam kui 150 aastat tagasi ning sellest ajast saati on olnud meie peamine eesmärk kuulata selles valdkonnas töötavate inimeste arvamust ning pakkuda neile nende igapäevastele probleemidele lahendusi, tagades neile võimaluse kasutada töökindlaid tööriistu, mis aitavad töö kõige tõhusamalt valmis saada.“

Metallitööstuses kasutatavate tööriistade keerukuse kohta väidab 35% metallitöötajatest, et tööandja antud tööriistu on tavaliselt liiga keeruline kasutada ja enne nende kasutuselevõttu ei korraldata piisavalt koolitusi. Vaid 13% vastanutest märkis, et nende ettevõte konsulteeris spetsialistiga täiustatud tööriistu nõudvate keerukamate probleemide lahendamiseks. See tähendab omakorda ettevõttele väiksemat tulu, samuti vigu ning kehva kvaliteediga tulemusi.

Uuring tõi metallitööstussektori tõhususe parandamise osas välja järgmise.

  • 65% sooviks paremat koolitust
  • 42% nõuavad suuremat rahastamist
  • 39% sooviks parema kvaliteediga tööriistu
  • 35% sooviks paremaid tööriistatarvikuid
  • 29% tahaks näha uue tehnoloogia kasutuselevõttu

„Meie strateegia on alati hõlmanud lõppkasutajatega kohtumist, nende tööalase tegevuse mõistmist ning põhjaliku koolituse pakkumist. Seega on tore näha, et uuring kinnitab, et meie lähenemine vastab täpselt sellele, mida metallitöötajad sooviksid — 65% tunnistab, et sooviksid paremat koolitust.

„Kuna aga vaid 13% sõnul konsulteeris nende ettevõte täiustatud tööriistu nõudvate keerukamate probleemide lahendamiseks spetsialistiga, pühendume veelgi enam sellele, et räägime lõppkasutajatega, mõistame nende valupunkte ja aitame neil oma tööriistu kõige paremal viisil kasutada,” jätkab Andy.

Kui küsiti olukorra parandamise viiside kohta, arvas valdav enamus (83%), et nad eelistaks, kui tööandja leiaks tööriistad, mis toetaks ettevõtet pikas perspektiivis, mitte lühiajalist lahendust pakkuvad tööriistad, mis võidakse mõne kuu pärast jälle välja vahetada.

„Uuring kinnitas asjaolu, et tööstus ei peaks tõhusate ja töökindlate tööriistade leidmisel otsima kiireid lahendusi. Ettevõtete jaoks on ülimalt oluline küsida tootjatelt õigete tööriistade osas asjatundlikku arvamust — see säästaks pikas perspektiivis nii aega kui ka raha,“ järeldab Andy.

FEIN professionaalsete tööriistade sortiment LUNA GROUP äriklienditeenindustes

FEIN professionaalsete tööriistade sortimendi leiad LUNA GROUP äriklienditeenindustes. 150-aastase tööriistade arendus- ja tootmiskogemusega Saksamaa kvaliteetbränd on kõrgelt hinnatud üle maailmselt, nad on kasvanud ühes tööstustega ja neid võib pidada üheks olulisimaks teerajajaks oma alal. Tootearenduses on FEIN spetsialiseerunud puidu- ja metallitööstuse proffidele, tootevalik katab praktiliselt kõik metalli- ja puidutöötlemise vajadused.