Kuidas GUIDE’i kaitsekindad vähendasid käevigastusi | Klienditagasiside: Akwel

GUIDE-Akwel-LUNA-GROUP

Kuidas Guide’i kaitsekindad vähendasid käevigastusi üleilmse haardega tootmisettevõttes Akwel.

Akwel Automotive on ülemaailmse haardega tootmisettevõte, mis toodab autotööstusele torusid ja muid komponente. Ettevõttel on 11 000 töötajat 40 tehases üle maailma ning ettevõtte klientide hulka kuuluvad muu hulgas Volvo, Scania, Renault ja MAN.

Halva kvaliteediga töökindad ei enneta raskeid käevigastusi

Akweli Rootsis Ulricehamni linnas asuvas tehases töötab kokku ligikaudu sada keevitajat, torupainutustöölist, koostetöölist, kahveltõstukijuhti ja muud töötajat, kes toodavad seal metalltorusid nafta, vee ja kemikaalide juhtimiseks. Nende töö nõuab äärmist täpsust, korrektsust ja ohutust. Töökindad, mida töötajad varem kandsid, olid halva kvaliteediga, vale mõõdu ja kujuga ning viletsa haarduvusega, millest tingituna said töötajad raskeid käevigastusi.

Meie töötajate tööga kaasneb mitmesuguseid ohte, nagu muljumise, lõikevigastuste ja põletushaavade oht. Samuti esineb jahutusvedelike ja kemikaalide nahale sattumise korral allergiliste reaktsioonide oht. Tavapärased töökindad lihtsalt ei pakkunud meie töötajatele nende ohtude eest piisavat kaitset,“ selgitas Bo Skytt, kes vastutab Akwelis töötajate kaitserõivastega varustamise eest.

GUIDE ja Akwel seadsid sobiva tegutsemisviisi olukorra lahendamiseks

Kaks aastat tagasi otsustas ettevõte püüda tööohutust parandada. Nad alustasid partnerlust kinnaste tootjaga Guide Gloves, kellega koostöös analüüsiti põhjalikult vajadusi ja korraldati tehases töötajate osalusel mitu tootekatsetust. Selle tulemusena võeti seni kasutusel olnud tavapäraste kinnaste asemel kasutusele kasutajatele ja tööülesannetele spetsiaalselt kohandatud kaheksat eri liiki kindad mitmes suuruses.

Hämmastavad tulemused GUIDE kaitsekinnastega

Tulemused on olnud hämmastavad. Viimase kahe aasta jooksul on õnnetuste arv vähenenud 20–30% ja 2020. aastal ei saadud töökohal ühtki lõikevigastust.

„Guide Glovesiga koostöös ellu viidud muudatused on olukorda tohutult parandanud. Vähenenud on nii õnnetuste arv kui ka haigestumise tõttu töölt puudutud päevade arv, samuti on kasvanud töötajate tööviljakus. Ning mis kõige tähtsam: nüüd me suudame ka tõesti järgida oma põhimõtet, et ohutus on esmatähtis,“ märkis Bo Skytt.

Kui soovid endagi töökohal õnnetusi vähendada ja õigete töökinnaste valimisel abi saada, võta LUNA GROUP tiimiga ühendust! Tutvu tootesortimendiga siit ja külasta lähimat LUNA GROUP äriklienditeenindust Tallinnas, Tartus või Viljandis!