Kliendilugu: teleprodutsendist tisleriks | FRISTADS

LUNA GROUP pakub laia valikut Fristads tööriideid. Jagame Fristads kliendi Oskar Boströmi intervjuud, milles ta kirjeldab, kuidas ta teleprodutsendist tisleriks sai ja mida ta tööriiete puhul oluliseks peab. Ingliskeelse intervjuu leiad siit.

***

Oskar Boström on viimased kaks ja pool aastat töötanud oma ettevõttes, kus ta on teinud kõike alates puusepatööst kuni hoonete renoveerimise ja ehitustööni suurtel ehitusplatsidel. Oskaril on populaarne Instagrami konto @oskarsnickrar, millel Fristads on pikka aega silma peal hoidnud ning kasutasid võimalust, et küsida, kuidas ta ehitusärisse sattus ja mida ta peab töörõivaste puhul oluliseks.

Oskar ei osanud aimatagi, et temast saab kunagi puusepp. Ta oli pikka aega hoopiski kindel, et temast saab väikelavade restauraator. Lapsena käis Oskar sageli isaga paaditehases vanu paate restaureerimas.

“Kogu minu lapsepõlv keerles ookeani, järvede ja paatide ümber. Üks mu esimesi suvetöid oli paaditarvikute müümine Stockholmi jahisadamas.”

Pärast gümnaasiumi valis Oskar aga meediaõpingud, mis viisid ta teleproduktsiooni valdkonda, kus ta töötas peaaegu 20 aastat. Paar aastat enne 40seks saamist otsustas ta, et on aeg teha midagi muud. Kuna tal oli ikka veel huvi puutöö vastu ja ka teadmised selles vallas, siis otsustas ta alustada oma äriga.

KAS SELLINE ASI NAGU TAVALINE TÖÖPÄEV ON ÜLDSE OLEMAS?

Tema tööpäev algab kiire hommikusöögiga umbes kuue paiku hommikul. Seejärel käib ta enne kliendikülastusi läbi oma töökojast. Heal juhul on ta olnud ettenägelik ja pannud auto eelmisel päeval valmis, sest oma sõnul kipub ta hommikuti olema hajameelne. Kui Oskar silmab tee peal midagi huvitavat, teeb ta sageli pildistamispeatuse – ta on hobifotograaf.

On palju asju, mis Oskarile tema töö juures meeldivad – näiteks probleemide lahendamine, loovus ja inspireerivad inimesed, kellega ta kokku puutub. Ja mitmekülgsus! Eelmisel aastal ehitas Oskar Rootsi loodussaate jaoks võtteplatsi puusepa Isak Stålenhagiga, kellest sai ta hea sõber. Tema viimaste projektide seas on paadile puidust roolipinni ehitamine ja maja välisfassaadi renoveerimine. Kuid ka lahedad projektid pakuvad väljakutseid.

“Projekti võib liiga süveneda ja kõik muu unustada. Sel juhul võib olla keeruline oma asju korras hoida ja aega planeerida. Ma töötan mõnikord hilisõhtuni.”

JÄTKUSUUTLIKU TÖÖSTUSE SEISUKOHALT TULEB MATERJALID TARGALT VALIDA

Viimasel ajal pööratakse jätkusuutlikkuse põhimõtetele üha enam tähelepanu. Oskar loodab, et see mõjutab ka ehitussektorit.

“Kui rääkida materjalide valimisest jätkusuutlikkuse seisukohast, siis loodan, et liigume edasi, vaadates ajas tagasi. On tõsiasi, et viimased 20 aastat on fookus olnud efektiivsusel. See on endaga vahel kaasa toonud küsitavaid meetodeid, mis võivad küll lahendada hetkel aktuaalse probleemi, kuid ei pruugi sobida pikemas perspektiivis.”

FÜÜSILISELT NÕUDLIK TÖÖ

Et olla oma töö jaoks heas vormis, teeb Oskar tihti venitusharjutusi. Ta püüab ka leida aega trenni tegemiseks ja õues looduse nautimiseks. Tema töövarustus on ergonoomika seisukohast väga oluline.

“Olen üsna kõhn ja see mõjutab minu suhtumist ergonoomikasse. Minu jaoks on ülimalt oluline, et mul oleksid head jalatsid ja põlvekaitsmed. Samuti on oluline tõsta ja kanda materjale ning tööriistu õigesti ja mitte taskuid liialt üle koormata. Lisaks veel väga hea vöö!”

LEMMIKUD ON VENIVAST MATERJALIST TÖÖPÜKSID

Oskari sõnul on töörõivaste puhul kõige olulisemad omadused head, funktsionaalsed taskud, mugav veniv kangas ja vastupidavad põlvepehmendused.

“Ma olen väga rahul oma Fristadsi FAS G pükstega. Need näevad head välja, neid on mugav kanda ja need on vastupidavad. Täiuslik kombinatsioon! Mulle meeldivad ka Fristadsi pusad ja särgid. Ja karvased fliisjakid – need on nii mugavad!”

Endast meeldiva mulje jätmiseks on oluline ka tööl hästi riietuda.

“See on sama tähtis kui korras ja puhta autoga kohale ilmumine. Sinu töörõivad on osa üldmuljest, mille klientidega kohtudes lood.”

***

Proovi Fristads tööriideid sulle lähimas LUNA GROUP klienditeeninduses ja küsi pakkumist meie müügijuhtidelt. Meie asjatundlik ja abivalmis tiim on alati sinu teenistuses.