Juhiseid õige töövalgustuse valimiseks, keskendudes profikasutajatele | MARELD


Mareld Pro Lighting meeskonnal on tipptasemel teadmised ja ettevõte pakub juhiseid õige töövalgustuse valimiseks, keskendudes profikasutajatele.

Valgustitesse ei saa suhtuda kui mingitesse teisejärgulistesse ja vähetähtsatesse toodetesse. Kas teadsid, et valides töökohale sobiva valgustuse, parandad tööviljakust ning vähendad vigu? Küsides kasutajatelt nende eelistusi, ütlesid nad, et soovivad valgustitelt pikemat akukestvust, vähem kaableid ja paremat vastupidavust. Sellele on Mareld oma tootevalikus keskendunud. Nende kolmeks tootesegmendiks jagatud töölampide valik aitab sul leida valgustusprobleemidele õige lahenduse ja valida oma vajadustele sobivad valgustid.


3 asjaolu, mida on tarvis valgustuse kohta teada

Kuidas valgustus mõjutab inimest?

Puudulik valgustus mitte ainult ei vähenda nägemisvõimet ja suurenda õnnetuste ohtu, vaid muudab ka halvemaks meie enesetunde. Pikaajaline halva valgustusega töötamine võib põhjustada pea, selja ja kaela pinget, mis pikemas perspektiivis võivad tuua kaasa pingest põhjustatud vigastusi ja haigusi. Hea valgustus on eriti oluline kohtades, kus päevavalgus täielikult või osaliselt puudub, kuna päevavalguse puudumine võib häirida keha igapäevast rütmi ja põhjustada väsimust.

Kuidas valgustus mõjutab töövõimet?

Puuduliku valgustuse korral suureneb õnnetuste ja vigade oht märkimisväärselt. Ebasobiv valgustus võib põhjustada ka pimestamist, raskusi vigade hindamisel või lihtsalt silmade pingutamist
nii palju, et inimene väsib ega suuda püsivalt keskenduda. Valgus ei tohi olla liiga nõrk ega sisaldada värvitoone, mis raskendavad näiteks objektide värvide eristamist.

Milliseid nõudeid peaks õige töövalgustus täitma?

Sageli jäetakse tähelepanuta asjaolu, et nägemine halveneb vanusega, seejuures on muutuse märkamine väga individuaalne. Niisiis on äärmiselt oluline, et valgustust saaks iga isiku ja erinevate ülesannete jaoks kohandada. Samuti peab valgustus vastama kehtivatele õigusaktidele.

Küsi MARELD valguslahenduste kohta LUNA GROUP müügijuhilt või külasta LUNA GROUP Tallinna, Tartu ja Viljandi äriklienditeenindusi.