Induktsioonkuumutusest lähemalt | ALESCO


Induktsioonkuumutusest-lähemalt-ALESCO-LUNA-GROUP-min

Alesco on peamiselt autotööstusele mõeldud induktsioonkuumutite globaalne tarnija. Nende tooted on usaldusväärsed, ohutud ja tõhusad.

Induktsioonkuumutusest lähemalt

Induktsioonkuumutus on kontaktivaba soojendusviis, mida saab kasutada metallide temperatuuri tõstmiseks. Induktsioonkuumuti tekitab vahelduvmagnetvälja, mille tõttu teivad materjali sees pöörisvoolud. Pöörisvoolude toimel materjal kuumeneb.

Kuidas protsess toimib?

Induktsioonikuumutiga seoses mainitakse sageli selle võimsust. Võimsus on siiski vaid üks kolmest olulisest parameetrist. Tähtis on ka pindala, millele edastatud energia jaotub, ja kasutatav sagedus. Väga oluline näitaja on võimsus pindalaühiku kohta ning ka kiirgur ise on otsustava tähtsusega suure võimsustiheduse saavutamisel. Selle poolest on Alesco seadmed maailmas juhtival kohal.

Viimane tegur – sagedus – on alati kompromiss. Põhimõtteliselt, mida madalam on sagedus, seda sügavamale materjali sisse magneti energia ulatub. Alesco 3-faasilise toitega seadmed töötavad fikseeritud sagedusel (sõltuvalt mudelist 15–18 kHz) ja kuumutavad materjali üsna sügavalt, mis on ka nende eesmärk.

Kõrgema sagedusega kuumutamisel võib tekkida ülekuumenemine pinnal, mis võib materjali pinda kahjustada.

Loe eeliste kohta lähemalt siit ja proovi A80 demomasinat tasuta! Lepi sulle sobiv aeg LUNA GROUP müügijuhiga või kirjuta info@luna.ee.

A80 demomasin

A80 on 3,7 kW võimsusega kaasaskantav induktsioonkuumuti. A80 on konstrueeritud ja valmistatud igapäevaseks kasutamiseks autotöökojas, masina- või seadmete ehituses, paigaldus-, kooste-, metallkonstruktsioonide ning hoolduse valdkonna firmades. A80 jaoks on saadaval hulgaliselt lisatarvikuid, nagu näiteks jaland koos täiendava vesijahutusega ja kuumuti lisaotsakud.

  • Elektritoide 208–240 V, 4–16 A, 50–60 Hz
  • Ümbris IP21
  • Võimsuse reguleerimine 5-astmeline
  • Töösagedus 17–40 kHz
  • Väljundvõimsus 3,7 kW
  • Kaal 15 kg (täis veemahutiga)
  • Mõõtmed (P × L × K) 450 × 220 × 250 mm