Soovitused, kuidas valida töölampi | MARELD


Soovitused, kuidas valida töölampi LUNA GROUP Mareld

Erinevused lux, luumen ja vatt vahel

Juhindudes töölambi või -valgusti ostmisel üksnes võimsusest (W) võid vale valgusti kasuks otsustada ja halvimal juhul teha tööd ebasobivalt valgustatud töökeskkonnas ning oma tervist kahjustada. Tänapäevase LED valgustustehnoloogia arvestatav valgustist väljuv valgusvoog on luumen – see on mõõtühik, mis näitab oluliselt paremini valgustist väljuvat heledust, kui võimsuse ühik vatt (W).

Luumen (lm) on valgusvoo mõõtühik SI-süsteemis, ühiku tähis lm (võimsus).

Luxi kasutatakse valguse hulga mõõtmiseks teatud piirkonnas: üks lux võrdub ühe luumeniga ruutmeetri kohta. See võimaldab mõõta nähtava valguse koguhulka ja valguse intensiivsust teatud pinnal. Teisisõnu, luumen näitab kogu väljuvat valgusvoogu seadmest ja lux valguse intensiivsust.

Vatt (tähis W) on võimsuse, soojusvoo ehk soojusvõimsuse ja kiirgusvoo mõõtühik rahvusvahelise mõõtühikute süsteemis (SI). Üks vatt võrdub võimsusega, mille korral tehakse ühes sekundis (s) üks džaul (J) tööd:

Mida töövalgusti valimisel meeles pidada?

  • Eelista tunnustatud brändi! Tootjad võivad lubada palju suuremaid näitajaid, kui toode reaalselt pakub.
  • Valikut tehes vaata luumenit, mitte vatte.
  • Luumen näitab kogu seadmest väljuvat valgusvoogu.
  • Lux näitab valguse intensiivsust mõõdetaval pinnal.
  • Lisaks, soovitame veel vaadata valgusti effektivsust (lm/w).

LUNA GROUP Tallinna, Tartu ja Viljandi äriklienditeenindustest leiad laialdase valiku kvaliteetbrändide elektri- ja valgustooteid. Tutvu tootevalikuga ja küsi pakkumist oma ettevõttele. Teenindame lepingulisi ärikliente üle Eesti!