Pidasime jahti parimale noateritajale: T-2 | TORMEK

 

Pidasime-jahti-parimale-noateritajale--T-2-TORMEK-minNoad teravaks 60 sekundiga!

Uudistootena esitleme TORMEK T-2, mis on esmaklassiline nugade teritaja ja sobib ideaalselt jahindussektoris töötavatele proffidele. Omades enam kui 45-aastast teritamiskogemust, on Rootsi Tormek töötanud välja uue nugade teritamise masina, mis on loodud spetsiaalselt professionaali vajadusi ja kasutajasõbralikkust silmas pidades.

Selle mudeli puhul on tegemist teemantkivi edasiarendusega, mis tänu innovaatilisele patenteeritud juhtimissüsteemile võimaldab saavutada professionaalse teritamistulemuse just siis, kui te seda vajate.

  • Tõhusat noateritust võimaldav teemantketas.
  • Komposiitketas servale lõpliku lihvi andmiseks.
  • Terase ülekuumenemise ohtu ei ole.
  • Ei eemalda rohkem terast, kui vaja.
  • Kiire teritamine, piisab ühest minutist.
  • Kaldenurga reguleerimine vastavalt vajadusele.
  • Müratu töö.

Elastne rakis suunab nuga mõlemalt küljelt, tänu millele on lihtne lihvketta suhtes püsivat kaldenurka hoida. Magnet kogub teraseosakesed kokku. Toekas käepide muudab masina teisaldamise hõlpsaks. Spetsiaalselt välja töötatud komposiitketas koos integreeritud poleerimisfunktsiooniga eemaldab teritamisel tekkinud konarused. Peeneteralise teemantkettaga on võimalik saavutada väga terav lõpptulemus, kusjuures terast ei eemaldata teritamisel sugugi rohkem, kui on vaja. Reguleeritav teranurk, mida on võimalik seadistada nii, et see sobiks just teie noa tüübi või selle kasutusotstarbega. Suurem teranurk annab tulemuseks tugevama ja vastupidavama tera.

Hea teada!

Milles seisneb Tormekiga teritamise eripära?

Tormekiga teritate tervet kaldpinda, mitte üksnes tera tipmist osa, nagu luisku või terasest terituspulka kasutades juhtub. Terituspulga abil on võimalik serva olukorda parandada, kuid iga terituskorraga teranurk suureneb ning lõpuks peate teritama kogu pinda. Masinaga Tormek T-2 teritate alati kogu kaldpinda, kuid nii, et terast eemaldatakse selle käigus võimalikult vähe.

Milline peaks olema teranurk?

Üldjuhul lõikab väikese teranurgaga nuga paremini, suurema nurga korral on nuga aga tugevam ja peab kauem vastu. Näiteks liha lõikamiseks kasutatava noa teranurk peaks olema suurem kui kitsama fileerimis- või köögiviljanoa oma. Nurga suurus oleneb ka kasutatava terase omadustest. Üldjuhul püsib kvaliteetsest materjalist tera väiksema nurga korral kauem terav kui
vähem kvaliteetsest materjalist tera.

Kas mudeli T-2 kasutamiseks on vajalik varasem teritamiskogemus?

Ei, masin on ehitatud nii, et igaüks suudab sellega teritamise kiiresti selgeks saada.

Kui kaua teritamine aega võtab?

Eeldusel, et teritate nuga lähtuvalt varasemast teranurgast (soovituslik), saab töö tehtud paari minutiga, sh hoonimine ja poleerimine hoonimiskettal.

Kui suurt nuga saab selle masinaga teritada?

Laius 14–60 mm (9/16″–23/8″)
Jämedus kuni 3,5 mm (1/8″)

Kas tera võib teritamise käigus kuumeneda ja kahjustuda?

Sageli ei olegi aru saada, et teras on teritamise ajal üle kuumenenud, kuid selle tagajärjel muutub nuga kiiremini nüriks. Erinevalt tavalistest teritusmasinatest, mille puhul kasutatakse tihtipeale suurel kiirusel liikuvaid abrasiivrihmu, mis eraldavad rohkem soojust, kasutab Tormek T-2 aeglaselt pöörlevat teemantketast, mis on terase vastu õrn.

Miks peab Tormekiga teritatud nuga kauem vastu?

Tänu ülitäpsele töötlusele ei eemaldata noalt rohkem terast, kui on vaja, ja seetõttu peavadki noad kauem vastu.


Töö ilma Tormek teritajateta on nüri!

Küsi lisainfot Tormek tootesortimendi kohta LUNA GROUP müügijuhilt või äriklienditeenindustest Tallinnas, Tartus ja Viljandis. Teenindame lepingulisi ärikliente üle Eesti!